Obsada filmu “Django” Quentina Tarantino

Film Quentina Tarantino “Django” wszedł na ekrany kin w 2012 roku – i niemal od razu stał się wielkim przebojem. I trudno się temu dziwić, gdyż jest to typowy przedstawiciel twórczości amerykańskiego reżysera, z ciekawą i wartką akcją, z rozbudowanymi i humorystycznymi dialogami oraz ze sporą dawką przemocy (tak charakterystyczną dla tego reżysera). Jednak to nie są wszystkie atuty filmu, które odpowiadają za jego sukces. Równie ważna jest obsada filmu, która w dużej mierze stanowi o jego sile. Tutaj trzeba wspomnieć o tym, iż Quentin Tarantino bardzo dba o odpowiednie dobranie aktorów, którzy mają spełnić jego filmowe wizje. Podobnie jest i w tym filmie, w którym wystąpiła cala plejada gwiazd – i to zarówno tych, którzy już pracowali z Tarantino, jak i debiutantów, którzy dopiero na planie “Djanga” spotkali się reżyserem.

tablet photo

Jamie Foxx – tytułowy Django

Początkowo plan był taki, aby rolę tytułowego Djanga zagrał Will Smith. Jednak po namyśle reżyser doszedł do wniosku, iż w tej roli lepiej spełni się Jamie Foxx – aktor, który nigdy nie grał w żadnym filmie Tarantino. I był to bardzo dobry wybór, gdyż Foxx doskonale odnalazł się powierzonej mu roli. Django wykreowany przez niego charakteryzuje się zawadiackim spojrzeniem prawdziwego twardziela połączonym z subtelną i nieco emocjonalna mimiką. Dodatkowo reżyser wydobył z aktora duże predyspozycje komediowe, co dodatkowo podnosi wartość odgrywanej roli. To wszystko sprawia, iż Jamie Foxx doskonale odnalazł się w roli czarnego niewolnika, który poszukuje porwanej żony i przeprowadza prywatną wendetę.

Christoph Waltz – King Schultz

Rola Kinga Schultza – towarzysza i nauczyciela tytułowego Django – została powierzona austriackiemu aktorowi Christophowi Waltzowi. W tym przypadku nie był to debiut u Quentina Tarantino, gdyż aktor spotkał się już z reżyserem na planie jednego z wcześniejszych planów mistrza. Tym filmem były “Bękarty wojny”, w którym Waltz wcielił się w antypatycznego i brutalnego nazistę polującego na Żydów. Rola w filmie “Django” jest zupełnie inna. Tutaj Waltz gra łowcę głów niemieckiego pochodzenia, którego – pomimo sposobu zarabiania na życie – nie sposób nie darzyć sympatią. King Schultz na pewno daje się lubić, a ogromny wpływ na to ma właśnie kreacja austriackiego aktora.

Wśród pozostałych aktorów występujących w filmie Quentina Tarantino można wymienić niewątpliwe gwiazdy, jakimi są Leonadro DiCaprio i Samuel L. Jackson. Ten pierwszy (debiutujący u amerykańskiego reżysera) brawurowo odegrał rolę Calvina Candiego – brutalnego, antypatycznego i psychopatycznego właściciela plantacji, na której przetrzymywana jest żona Djanga. Natomiast Samuel L. Jackson (współpracujący wcześniej z reżyserem na planie kultowego „Pulp Ficton”) wcielił się w rolę Stephena – uprzywilejowanego i bardzo wrednego niewolnika, który jest na usługach właściciela plantacji. Na uwagę zasługuje też fakt, iż epizodyczną rolę otrzymał Franco Nero, który w filmie z 1966 roku zagrał tytułowego Djanga.

Film “Django” w reżyserii Quentina Tarantino to ciekawy, niebanalny i bardzo oryginalny film, który na pewno warto zobaczyć. Można to zrobić w legalnej telewizji internetowe, która emituje ten i inne obrazy amerykańskiego reżysera.

Post Comment