Kiedy warto oglądać filmy online?

Niektórzy twierdzą, że filmy za darmo online to tylko nic nie warta rozrywka dla maluczkich. To bardzo krzywdząca opinia. Są sytuacje w życiu, w których, dla własnego dobra, koniecznie powinniśmy zasiąść przed ekranem i przenieść się w świat filmowych bohaterów. Kiedy więc trzeba oglądać filmy? 

telewizor photo

Doskonała rozrywka dla wszystkich

– Gdy mamy zły nastrój. Każdy z nas ma jakieś problemy i zmartwienia, które spędzają nam sen a powiek. Aby zrobić sobie od nich przerwę, warto obejrzeć dobrą komedię, których na szczęście nie brakuje w serwisach VoD oferujących filmy za darmo. Gdy oglądamy komedię, to zaczynamy się śmiać. A śmiech to zdrowie! Gdy się śmiejemy, w naszym organizmie wydziela się więcej endorfin zwanych hormonami szczęścia. Jednocześnie hamowane jest wydzielanie tzw. hormonów stresu. Oglądanie filmów, a zwłaszcza komedii poprawia więc nastrój, rozładowuje stres i pomaga w walce z depresją.

– Gdy chcemy lepiej dogadywać się z dzieckiem. W dzisiejszych czasach wielu rodziców nie ma najlepszego kontaktu ze swoimi pociechami. Zwłaszcza tymi dorastającymi. Młodzi ludzie niechętnie mówią o sobie i swoich kłopotach. Efekt? Rodzice właściwie nie znają swoich dzieci. Radą na to jest wspólne oglądanie wartościowego filmu. Obserwując dziecko w trakcie domowego seansu mamy okazję się dowiedzieć, co mu się podoba, co go wzrusza, denerwuje, interesuje itd. A dyskusja po seansie o problemach bohaterów filmu jest świetnym wstępem do rozmowy o kłopotach dziecka. Pociecha najpierw mówi o tym, co zobaczyła na ekranie, potem zaczyna mówić o sobie i swoich problemach. A stąd już tylko mały kroczek do zwierzeń i wzajemnego zrozumienia, którego tak często brakuje między rodzicem a dzieckiem.

– Gdy szukamy rozwiązania jakiegoś problemu. Życie jak wiadomo bajką nie jet. Co chwila napotykamy na swojej drodze jakieś przeszkody, z którymi nie potrafimy sobie poradzić. Pomysłów na to możemy szukać w filmach. Pomocne są tu zwłaszcza nasze rodzime seriale obyczajowe. Ich bohaterowie, choć może piękniejsi od nas, przeżywają zwykle takie same rozterki i zmagają się z podobnymi problemami, jak my. I w końcu znajdują wyjście. Może więc warto obejrzeć kilka starych odcinków, przypomnieć sobie, jakie to było rozwiązanie i pójść w ich ślady? Gwarancji, że się uda, stuprocentowej oczywiście nie ma, ale jak się nie spróbuje… Telewizja internetowa oferuje szeroką gamę seriali, filmów i nie tylko… Dlatego warto zaopatrzyć się w pakiet i cieszyć się filmowymi seansami.

Oglądaj filmy z rodziną

– Gdy chcemy zapobiec kłótniom w trakcie rodzinnych spotkań. Nie od dziś wiadomo, że rozmowy na drażliwe tematy, czyli o polityce i religii potrafią zepsuć każdą rodzinną imprezę. Zamiast miłej atmosfery, mamy awanturę, wzajemne pretensje i oskarżanie o głupotę. W takich sytuacjach najlepiej szybko zmienić temat na jakiś neutralny i bezpieczny. A takim tematem są właśnie filmy, a zwłaszcza seriale. Gdy zaczniemy o nich mówić, nagle okazuje się, że oglądają je wszyscy, którzy siedzą przy stole. Zaczyna się dyskusja o perypetiach bohaterów i o polityce nikt już po chwili nie pamięta. Groźba awantury zostaje zażegnana.

– Gdy chcemy pod szlifować język obcy. Bez świetnej znajomości języków obcych, choćby angielskiego, trudno dziś odnaleźć się w świecie, znaleźć dobrą pracę, podróżować, nawiązywać nowe, interesujące znajomości. Oglądanie zagranicznych filmów wzbogaca słownictwo i uczy prawidłowej wymowy. Pod warunkiem jednak, że oglądamy film bez dubbingu, a nawet lektora. Jeśli więc jesteśmy nastawieni na naukę, oglądajmy filmy za darmo online w oryginale lub tylko z polskimi napisami. Serwisy VoD umożliwiają takie rozwiązania.

– Gdy chcemy poznać inne kultury i kraje. Nie każdego stać na podróże. Oglądanie filmów, zwłaszcza dokumentalnych, świetnie zastępuje wyprawy w nieznane, dalekie kraje. Dzięki nim poznajemy tamtejszą kulturę, ludzi i ich zwyczaje, zabytki, najpiękniejsze miejsca. Kiedyś musieliśmy się zadowolić zdjęciami i podróżowaniem palcem po mapie, dziś na szczęście mamy filmy dostępne online. Wystarczy tylko wygodnie rozsiąść się w fotelu, kliknąć odpowiedni tytuł i już możemy przenieść się w najdalsze zakątki świata.

Post Comment