Gdzie można zobaczyć pięć odcinków serialu historycznego „Czarnobyl”

Ponad trzydzieści lat temu doszło do największego wybuchu elektrowni jądrowej na terenie dzisiejszej Ukrainy. W serialu „Czarnobyl” dowiadujemy się, jak negatywne skutki może mieć nie tylko katastrofa, ale także zatajanie informacji na jej temat. Już dziś dowiedz się, gdzie oglądać „Czarnobyl” serial odcinki.

laptop photo

Wiele małych tragedii, czyli o czym opowiada „Czarnobyl” serial.

Kiedy w 1986 roku, w dniu 26 kwietnia, doszło do wybuchu reaktora jądrowego nr 4, wiele osób zamieszanych było w ukrycie prawdy o tym zdarzeniu. By ratować upadający już system oraz chronić swoje własne interesy, rządzący ówcześnie ludzie przy władzy, robili wszystko by zagraniczne kraje i publika nigdy nie dowiedziały się, prawdziwej przyczyny wybuchu. Sami okłamywali siebie i nie dopuszczali prawdy. Gdyby udało im się otumanić wszystkich, mogących coś zrobić, nasza rzeczywistość wyglądałaby całkiem inaczej. W serialu „Czarnobyl” dowiadujemy się nieznanych nam wcześniej faktów, które wstrząsnęły całym światem. „Czarnobyl” nie skupia się jedynie na dniu katastrofy, ani na samym wybuchu. Przedstawia nam całą sytuację z różnych perspektyw, ale skupia się na zmianach, jakie nastąpiły w życiach zamieszanych w katastrofę ludzi. Możemy wymienić tam wielu bohaterów, którzy narażali swoje życia, by prawda wyszła na jaw i by naprawić błędy innych ludzi. Są nurkowie, schodzący do ruin elektrowni, by zapobiec dalszym wybuchom reaktorów, górnicy, którzy w strasznych warunkach walczą, aby paliwo jądrowe nie dostało się do wód gruntowych, oraz ludzie pozbywający się jakichkolwiek śladów życia, które mogły być zakażone.

Serial nie boi się przykrej i często przerażającej prawdy, tego z czym zmierzyć musieli się zwykli obywatele. Wielu z tych ludzi, przypłaciło swoje poświecenie własną śmiercią, lub musieli być świadkami, śmierci najbliższych im ludzi. Nie jest to serial dla ludzi wrażliwych, wiemy to już dobitnie od pierwszego odcinka. Nie szczędzi nam on scen, przy których chcemy odwrócić wzrok, lecz nie możemy tego zrobić, gdyż jest on zbyt dobrze zrobiony. Często pojawiają się sceny, gdzie zatrzymuje nam się nasze serce, serial nie szczędzi nam też spektakularnych zwrotów akcji i scen, które na zawsze zapadną w naszej pamięci. Nikt tak naprawdę nie wie, ile ludzi umarło przez skutki katastrofy, wokół Czarnobyla narosło wiele spekulacji i fałszywych danych. Twórcy serialu chcą jednak w jak najprawdziwszy sposób, przekazać nam historię Czarnobyla i jego mieszkańców. Chcą oddać hołd poległym przy sprawie w Czarnobylu, właśnie przez przekazanie ich historii światu.

Gdzie oglądać odcinki miniserialu „Czarnobyl” online?

W czasie, gdy mamy dostęp do Internetu i urządzenia, które pozwalają nam na odtwarzanie na nich video , nie ma prostszej rzeczy, niż odnalezienie interesujących nas pozycji w sieci. Przy wpisaniu „Czarnobyl” serial odcinki, bardzo szybko odnajdziemy pięć odcinków tego serialu historycznego. Będziemy mogli poświęcić, te parę godzin, na oglądnięcie wszystkiego, co dzieje się w serialu. Nie musimy robić tego jednak na raz, dzięki oglądaniu online, możemy zaczynać i przerywać oglądanie w dowolnych dla nas momentach. W legalnej telewizji internetowej możemy wracać do oglądania kiedy tylko chcemy. Nie ma nic prostszego, niż oglądanie online, samemu czy w gronie przyjaciół lub rodziny.

Post Comment