Film, którego nigdy nie będzie nam dość. “Sami Swoi” mają się świetnie, dzięki telewizji internetowej

telewizor photo

“Sami Swoi” są jak wino, im starsi, tym lepsi

Zadając sobie pytanie, jak po pięćdziesięciu trzech latach od premiery ukazuje nam się film w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego, możemy zdecydowanie stwierdzić, że warto zatrzymać się, żeby spędzić z nim swój czas. “Sami Swoi” podbijało serca widzów od dnia premiera, zdobywając ich swoimi kultowymi tekstami, humorem sytuacyjnym oraz wybitną obsadą. Pewne kwestie widocznie się nie zmieniają, ponieważ film, którego scenariusz napisał Andrzej Mularczyk, prezentuje się świetnie, mimo upływu ponad połowy wieku. Historia Kargulów i Pawlaków w dalszym ciągu wciąga nas, bawiąc swoim absurdem, który w czasach, w których miała miejsce premiera, mógł przywodzić na myśl przejaskrawiona sytuację wielu polskich rodzin. Właśnie to przerysowanie, przesada, mogło się podobać w latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku, gdy rzeczywistość potrafiła wręcz uderzać odcieniami smutnej szarości. Aktualnie film “Sami Swoi” również może być karykaturalnym przedstawieniem tego, jak paradoksalnie potrafimy zachowywać się jako ludzkość. Stanowi on też poniekąd część historii naszego narodu, całego pokolenia, które wychowywało się na treść tego dzieła kinematografii.

“Sami Swoi” film mogący się pochwalić gwiazdorską obsadą

Właśnie ta wysokiej klasy obsada mogła zachwycać, błyszczeć przez lata, może i w tym momencie większość osób nie będzie już znać aktorów, występujących w “Sami Swoi”, sądzimy jednak, że zdecydowanie warto o nich wspomnieć. Plejada gwiazd filmu prowadzona jest przez dwie postacie, których nie można zapomnieć, są to Wacław Kowalski i Władysław Hańcza. Wspomniani wcześniej panowie zagrali role, kultowych już, głów rodzin Pawlaków i Kargulów, doprowadzając do łez, oczywiście ze śmiechu, tysiące osób, oglądających film. Do tych postaci, dołączają takie osobistości, jak na przykład pan Zdzisław Karczewski czy pani Ilona Kuśmierska, które zdecydowanie ubarwiają ten świetny film swoją wybitną grą aktorską. Sądzimy więc, że mimo tego, że film powstał wiele lat temu, a wiele osób może nie znać aktorów, którzy grają w nim, warto spędzić z nim swój czas, zapoznając się z jego treścią.

Mimo tego, że film ma ponad pół stulecia, możemy go obejrzeć w najlepszej jakości

Internet daje nam ogrom możliwości, których nie sposób czasem zliczyć. Jedną z takowych opcji może być obejrzenie filmu “Sami Swoi” w telewizji internetowej. Pozwólmy porwać się klasykowi polskiego kina z lat sześćdziesiątych, nie ruszając się z własnego fotela, siedząc na kanapie, czy w pociągu lub autobusie. “Sami Swoi” film może zaskoczyć nas nawet po wielokrotnym obejrzeniu, zachęcając jednocześnie do obejrzenia po raz pierwszy, szczególnie biorąc pod uwagę to, że obecność filmu w serwisach VOD oznacza, że mamy dostęp do najwyższej jakości, w dowolnych warunkach. Kinematografia, nawet ta sprzed pół wieku, ma się dobrze i dalej zachwyca, zachęcamy więc do zapoznania się z nią, rozpoczynając od filmu “Sami Swoi”.

Post Comment